خانه / اخبار / رونمایی از مرکز ملی پایش محیط کسب و کار

رونمایی از مرکز ملی پایش محیط کسب و کار

مرکز ملی پایش محیط کسب وکار، با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و وزارت اقتصاد، راه‌اندازی شده است.

کارشناس مرکز ملی پایش محیط کسب و کار، هدف از راه‌اندازی این مرکز را اطلاع‌رسانی به متقاضیان مجوزهای کسب و کار به‌عنوان سرویسی در پروژه‌ی شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک، اطلاع از فوریت‌های کسب و کار و آشنایی با قوانین مرتبط با فرایندهای صدور مجوز برای توسعه کسب و کار عنوان کرد.
مهرناز اصفهانی در ادامه گفت: این مرکز با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در ذیل وزارت امور اقتصاد و دارایی و به‌صورت آزمایشی راه اندازی شده است.
به گفته‌ی وی مطابق با شاخص جهانی کسب و کار که از سوی بانک جهانی همه ساله اعلام می‌شود افزایش رتبه ایران در این شاخص می‌تواند به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در اقتصاد کمک کند. براین اساس مرکز ملی پایش محیط کسب و کار با فراهم کردن بستری قصد دارد به توسعه‌ی کسب و کار در کشور کمک کند تا جایگاه ایران در این شاخص جهانی ارتقا یابد.
کارشناس مرکز ملی پایش محیط کسب و کار، با بیان اینکه ظرف مدت چند روز آینده این مرکز با حضور وزرای ارتباطات و اقتصاد رونمایی رسمی می شود، ادامه داد: این مرکز در ۴ بخش شامل سامانه اطلاع رسانی مجوزهای کشور (سام)، پایگاه اطلاعاتی قوانین و مقررات محیط کسب و کار، سامانه‌ی رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوز (دادور) و مرکز فوریت‌های محیط کسب و کار فعالیت می‌کند.
به گفته وی، دسترسی به این مرکز از طریق سامانه‌ی مرکز ملی محیط کسب و کار و نیز از طریق اپلیکیشن اندرویدی برای کاربران موبایل فراهم است.
منبع: کسب و کار نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =